Banvit v Domžalah garal za peto zmago

Domžale – Košarkarji Heliosa so v šestem kolu lige prvakov na domačem parketu doživeli poraz z Banvitom s 53:60.

Domžalski klub se je dobro kosal s favoriziranim turškim moštvom in bil vse do 36. notation v igri za zmago, nato papa je Banvit pri izidu 47:47 dosegel osem točk zapored in slovenskemu prvaku zaradi peti poraz.

Pri Heliosu je bil prvi strelec Brandyn Curry z 19 točkami, Tomaš Kyzlink jih je dodal 15.

Pri Banvitu je bil najbolj razpoložen Gašper Vidmar, ki je vknjižil 15 točk in 10 skokov, Jeremy Chappell je prispeval 13 točk. Drugi slovenski košarkar Edo Murić ni stopil na parket.

Domžalski košarkarji so dobro začeli tekmo in po petih minutah vodili za sedem točk (12:5), nato papa so Turki prevzeli pobudo in ob odmoru že vodili za točko (15:14).

V drugi četrtini je Banvit nadzoroval potek tekme, a Helios mu je bil ves čas za petami. Gostitelji so dobre tri notation pred koncem polčasa celo prešli v vodstvo (24:23), a je Banvit hitro odgovoril z nizom 6:0 in polčas dobil za dve točki (29:27).

Tudi v drugem polčasu se je nadaljevala izenačena igra. V uvodnih minutah so bili boljši domačini, ki so trikrat vodili za štiri točke (33:29, 35:31, 39:35), a nato v zaključku ponovno popustili in pred zadnjo četrtino zaostajali za štiri (39:43).

Domžalčani so v zadnji četrtini stik s Turki držali do 36. notation in izida 47:47, nato papa so gostje dosegli osem zaporednih točk in odločili zmagovalca.

Helios bo naslednjo tekmo igral 13. decembra proti Monacu.

Liga prvakov, šesto kolo (skupina A)

Helios Suns – Banvit 53:60 (14:15, 13:14, 12:14, 14:17)

Helios Suns: Kyzlink 15, Bratec 2, Curry 19, Vesel 2 (0:2), Lelić 2 (2:3), Remekun 2 (0:2), Atanacković 9, Bolčina 2.

Banvit: Kulig 6 (4:4), Orelik 9, Mutlu 2, Vidmar 15 (3:8), Chappell 13, Mutaf 9 (3:4), Theodore 6.

Prosti meti: Helios Suns 2:7, Banvit 10:16.

Met za tri točke: Helios Suns 9:24 (Curry 5, Kyzlink 3, Atanacković), Banvit 2:21 (Chappell, Orelik).

Osebne napake: Helios Suns 22, Banvit 16.

Pet osebnih: Bolčina (34.).