Olimpija proti Ulmu dosegla prvo zmago

Ljubljana – Košarkarji Uniona Olimpije so v sedmem kolu evropskega pokala v Stožicah premagali Ratiopharm Ulm s 76:72 in s tem dosegli svojo prvo zmago.

Ljubljanski kolektiv se je izkazal s kolektivno predstavo. Med strelce se je vpisalo devet igralcev, Mirko Mulalić dosegel 16 točk, Gregor Hrovat je 13 točk, 5 podaj in 4 skoke, Stevan Milošević 11 točk in 7 skokov, Devin Oliver papa 10 točk, 5 skokov in 4 podaje.

Olimpija je dobro krenila v tekmo in vodila večino uvodne četrtine. Po dobrih dveh minutah je imela šest točk prednosti (9:3), ki papa so jo Nemci hitro izničili z delnim izidom 10:2 in vodstvom 13:11. Olimpijini košarkarji so se v nadaljevanju četrtine spet zbrali in dobre tri notation pred koncem znova vodili (17:15), tokrat papa so prednost zadržali do konca (25:22).

Tudi v drugi četrtini so ritem narekovali domačini in vodili za največ sedem točk (33:26, 35:28), a je Ulm v drugem delu uprizoril preobrat in ob glavnem odmoru vodil s 43:42.

Olimpija je drugi polčas začela zelo dobro in nanizala šest zaporednih točk (48:43). To Nemcev ni ustavilo in so s svojim nizom 5:0 rezultat poravnali na 48:48, v 26. minuti papa rezultat celo povedli (53:52). A to je bilo edino vodstvo Ulma v tej četrtini, saj so domači košarkarji vknjižili naslednjih sedem točk in na odmor odšli s prednostjo 62:57.

Zadnja četrtina se je začela po željah Ljubljančanov, ki so imeli po 35 minutah dvomestno prednost (73:63) in kasneje ušli na +11 (76:65), nato papa so nasprotnikom dopustili povratek. Nemški kolektiv je dosegel sedem zaporednih točk, vendar papa mu je za povratek zmanjkalo časa.

Union Olimpija bo naslednjo tekmo igrala 7. decembra proti Valencii.

Okorn: Zmaga pomembna za psiho

»Čestitke igralcem za zmago. Mislim, da smo si jo zaslužili. Lahko rečem, da smo tekmo dobro pripeljali do konca. V zadnjih treh minutah smo nasprotniku sicer ponudili priložnost, da se vrne, kakor da smo se ustrašili zmage. Podobno se nam je dogajalo v Skopju in Beogradu. Tokrat se je dobro izšlo. V drugem polčasu smo imeli težave z osebnimi napakami, zato smo z borbenostjo v obrambi in agresivnostjo Barbariča, Oliverja in Hrovata obranili več kot drugače. Zadovoljen sem z zmago, saj nam veliko pomeni predvsem zaradi psihe. V drugem polčasu smo zmanjšali število napak, kar me veseli. Vse to je prelomilo tekmo v našo korist,« je bil po tekmi vesel trener Olimpije Gašper Okorn.

Evropski pokal, sedmo kolo (skupina D)

Union Olimpija – Ratiopharm Ulm 76:72 (25:22, 17:21, 20:14, 14:15)

Union Olimpija: Barbarič 3 (1:2), Oliver 10 (4:6), Šaškov 6 (2:2), Bubnić 5, Mulalić 16 (1:2), Pelko 3, Milošević 11 (1:2), Jefferson 9 (1:1), Hrovat 13 (3:3).

Ratiopharm Ulm: Ohlbrecht 12 (0:2), Guenther 15, Morgan 9 (3:4), Tadda 5, Hobbs 2, Butler 2 (2:4), Babb 9 (3:4), Rubit 8 (2:2), Braun 10 (1:1).

Prosti meti: Union Olimpija 13:18, Ratiopharm Ulm 11:17.

Met za tri točke: Union Olimpija 9:31 (Mulalić 3, Jefferson 2, Hrovat 2, Pelko, Bubnić), Ratiopharm Ulm 7:21 (Guenther 3, Babb 2. Braun, Tadda).

Osebne napake: Union Olimpija 22, Ratiopharm Ulm 18.